Po sproščanju ukrepov za zajezitev epidemije, smo se člani srečali na Dvorcu Zemono 1.7.2021. in predstavili dosedanje korake, ki smo jih naredili v zvezi z vzpostavitvijo Muzejske zbirke v Miličih, v Beli krajnini. Pridružila sta se nam:  veleposlanica Republike Srbije v Sloveniji, ga. Zorana Vlatković in župan Črnomlja, g. Andrej Kavšek, ki je pred kratkim – na predlog ministra za zunanje zadeve g. Nikola Selakovića, ki je v vmesnem času tudi obiskal Miliče – prejel visoko odlikovanje Republike Srbije – Zlato medaljo za zasluge. Pripravli smo manjšo razstavo o vzpostavitvi Muzejske zbirke in brošuro ob 500-ti obletnici prihoda Uskokov v Belo krajino. V vmesnem času je Društvo BASS kupilo zemljišče, kjer bo stala Muzejska zbirka, arhitekt g. Mladen Radenović je že pripravil idejno zasnovo in maketo, jeseni pa nameravamo vložiti dokumentacijo za pridobitev gradbenega dovoljenja. 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s