Častni konzul Republike Srbije postal Tomaž Kavčič

Ambasadorka Republike Srbije, njena ekscelenca ga. Zorana Vlatković je 16.11.2017 otvorila častni Konzulat Republike Srbije v Sloveniji, ki ima sedež na Dvorcu Zemono v Vipavi. Častni konzul je postal Tomaž Kavčič, sicer tudi podpredsednik Slovensko – srbskega poslovnega društva BASS.

 

Ambasadorka je ob otvoritvi predala tudi uradna obeležja in pečat konzulata ter povedala: »V veliko veselje mi je, da sem danes lahko izročila pečat in ostala uradna obeležja našemu novemu častnemu konzulu. Tomaž Kavčič je v Sloveniji zelo poznan in cenjen zato je, po našem mnenju, najprimerjenša oseba, ki predstavlja in poglablja prijateljstvo med Slovenijo in Srbijo.«

 

Tomaž Kavčič pa je poudaril: »Kot že samo ime pove, mi je v veliko čast, da sem postal častni konzul Republike Srbije v Sloveniji. To imenovanje in naziv mi bosta pomagala pri spodbujanju sodelovanja med državama, predvsem pa prijateljstva, ki med državama obstaja že sedaj. Moja želja je, da nadaljujemo z dobrodelnimi projekti in tako prispevamo h kvalitetnejšem življenju tistih, ki našo pomoč najbolj potrebujejo.«

_DSC2864

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s