Septembersko srečanje v Vili Vipolže

slika 3

3. septembra smo se srečali na drugem neformalnem srečanju članov društva BASS v Vili Vipolže, v Vinoteki Kruh in Vino. V prekrasnem ambientu in ob dobrotah našega podpredsednika – Tomaža Kavčiča – smo imeli tudi predavanje o vinu, in sicer o Rebuli, avtohtoni vrsti iz Goriških brd. Priznani vinar – Marjan Simčič – nam je razložil njeno zgodovino, spregovoril pa je tudi o pomenu mikroklime in geografske lokacije pri njeni pridelavi ter predstavil značilnosti posameznih Rebul, ki smo jih imeli možnost tudi preiskusiti. (na sliki: Marjan Simčič, Goran Medić in Tomaž Kavčič)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s