10.000 zaščitnih mask za Zvezo prijateljev mladine Moste-Polje

12.6.2020 – Častni konzul Republike Srbije v Sloveniji in podpredsednik Društva BASS Tomaž Kavčič je konec preteklega tedna izročil donacijo 10.000 zaščitnih mask, ki jih je Zvezi prijateljev mladine Moste – Polje podarilo tekstilno podjetje Olipmias Knitting iz Niša, ki je sicer hčerinsko podjetje znanega modnega goganta Benetton. Gre za maske iz blaga, ki so pralne in tako večkratno uporabne.

Predsednica ZPMMP Anita Ogulin je uvodoma dejala: »Da je častni konzul Srbije v Sloveniji, gospod Tomaž Kavčič, ki je hkrati kuharski velemojster Dvorca Zemono, zares plemenit in dobrodelen  človek vedo mnogi.  Ni pa poznano, da je skupaj s Slovensko-srbskim poslovnim društvom BASS, katerega podpredsednik je, že več let zapored omogočil otrokom Slovenije z manj priložnostmi – pod okriljem ZPM Ljubljana Moste Polje, udeležbo na košarkaškem kampu v Srbiji na Fruški Gori.  V letu previdnostnih ukrepov zaradi svetovne pandemije, pa nam je gospod Tomaž Kavčič – v sodelovanju s Slovensko-srbskim poslovnim društvom BASS, doniral  10.000 zaščitnih mask. Trendovske maske hčerinske družbe Benetton – bodo preventivno nosili otroci vseh koncev Slovenije, za katere v svojih humanitarnih in drugih programih skrbimo v ZPM Lj.Moste Polje.« 

Tomaž Kavčič pa je poudaril: »Vesel sem, da bodo maske prišle prav, saj je situacija z Koronavirusom negotova, kljub temu, da je epidemija pri nas (trenutno) končana. Nekateri zaščitni ukrepi, npr. pri prevozu z avtobusi, še veljajo. Ker gre za maske, ki so pralne in večkratno uporabne, jih bodo otroci lahko uporabljali tudi, ko se vrnejo iz počitnic.«

Predsednica ZPM Ljubljana Moste Polje Anita Ogulin, ki je donacijo prevzela  skupaj s sekretarko Tanjo Petek, je dodala še: »Ugotavljamo, da zaščitne maskice premnogim  otrokom predstavljajo pravo stisko. Pa še težko jih je dobiti. Zares iskrena in srčna hvala gospodu Tomažu Kavčiču,  častnemu konzulu Repubike Srbije v Sloveniji in Društvu BASS, za to izvirno in sila uporabno donacijo, ki bo bistveno pripomogla k varovanju zdravja otrok in njihovih spremljevalcev  v vseh letošnjih počitniških dejavnostih.  Te unikatne maskice so ne le varovalne pač pa tudi izjemen estetski dodatek, ki bodo odstranile bariere nošenja in bodo omogočale tudi igrivost in vem, da jih bodo otroci z veseljem nosili.«

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s