Obisk Bele Krajine in muzej v Miličih

Epidemija koronavirusa je spremenila tudi delovanje našega društva, ki je dotedaj temeljilo na osebnih druženjih in dogodkih. Ker ti postajajo vse bolj problematični zaradi možnosti širjenja virusa, smo na seji upravnega odbora 29.5.2020 sprejeli prilagoditve našega letnega načrta za 2020 in se odločili, da ob 490. letnici prihoda Uskokov v Belo Krajino naše aktivnosti usmerimo v postavitev muzeja.

Zato smo, skupaj z delovno skupino za postavitev muzeja, obiskali Belo Krajino, vas Miliči, kjer bo muzej stal, kakor tudi župana Črnomlja Andreja Kavška, ki je pobudo postavitve muzeja podprl. Obiskali pa smo tudi Črnomeljski muzej, ki ga vodi kustos Janez Weis, izjemen zgodovinar, ki je prihod Uskokov že raziskoval in je zato postal tudi vsebinski vodja postavitve muzeja v Miličih.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s